Kick-off Fase II Meetnetwerken Foodvalley: Samen meten voor betere luchtkwaliteit
Het Meetnetwerk Luchtkwaliteit Foodvalley gaat een nieuwe fase in. Tijdens de kick-off is Fase II van start gegaan: een vierjarig project waarin het bestaande meetnetwerk wordt uitgebreid met emissie (uitstoot)- en depositiemetingen (neerslag van stoffen) en geavanceerde modelberekeningen. Ook wordt gewerkt aan ondersteuning voor vergunningverlening op basis van doelvoorschriften. Het project beslaat het gehele Foodvalley-gebied en een groot aantal veestallen.
“Door samenwerking tussen partijen hebben we al waardevolle kennis opgedaan. Die kennis moeten we vergroten om een goede toekomst voor de boeren in de regio te waarborgen,” aldus Prof. dr. ir. Henk Kievit, voorzitter van het Landbouwnetwerk Regio Foodvalley en verbonden aan Christelijke Hogeschool Ede en Nyenrode Business University.
Uitbreiding van het meetnetwerk
Het project bouwt voort op de ervaringen uit Fase I binnen de Regiodeal Foodvalley. In Fase II worden de bestaande meetnetwerken doorontwikkeld en uitgebreid:
- Bedrijvenmeetnetwerk: emissiemetingen in 80 veestallen
- Omgevingsmeetnetwerk: meer dan 70 meetpunten in de buitenlucht
- Depositiemeetnetwerk: 25 meetpunten in natuurgebieden
Doel is een fijnmazig en tijdsgebonden beeld van de luchtkwaliteit in de regio, met nadruk op ammoniakemissie. De meetresultaten worden gebruikt om modellen te verbeteren die helpen bij het berekenen en voorspellen van luchtkwaliteit. Zo kunnen effecten van maatregelen op emissie en depositie beter worden ingeschat.
Werken aan doelvoorschriftvergunningen
Een belangrijk onderdeel van Fase II is het ondersteunen van veehouders en bevoegd gezag bij het werken met doelvoorschriftvergunningen. Hierbij toont een veehouder zelf aan dat hij binnen zijn emissieruimte blijft. Door kennisdeling en ondersteuning bij data-analyse wordt vakmanschap versterkt en wordt toegewerkt naar effectieve vergunningverlening. De opgedane ervaringen dragen bij aan de landelijke transitie naar doelvoorschriftvergunningen.
Samenwerking
Het project wordt uitgevoerd door Universiteit Utrecht, Wageningen Livestock Research, Christelijke Hogeschool Ede, LTO Noord, Praktijkcentrum Emissiereductie Veehouderij (onderdeel van Aeres), Landbouwnetwerk Regio Foodvalley, Agri-Data Warehouse, ICT Campus Foodvalley en Regio Foodvalley