Onderwijsregio Food Valley officieel van start: samen werken aan oplossingen voor het lerarentekort
De Onderwijsregio Food Valley is officieel van start! 26 onderwijsbesturen uit het basis-, voortgezet- en middelbaar beroepsonderwijs bundelen hun krachten met 9 lerarenopleidingen om het lerarentekort in de regio aan te pakken. In januari werd hun gezamenlijke aanvraag goedgekeurd – een belangrijke stap in de strijd tegen het groeiende personeelstekort in het primair- en voortgezet onderwijs.
Groeiende vraag naar onderwijsprofessionals
De tekorten in het onderwijs nemen toe, ook in onze regio. De komende jaren groeit de werkgelegenheid in het basisonderwijs en blijft deze stabiel in het voortgezet onderwijs. Ondertussen neemt het aantal inwoners in veel gemeenten toe door nieuwbouw, vestigingsgroei en een hoger geboortecijfer, wat leidt tot meer leerlingen én een grotere vraag naar leraren, onderwijsassistenten, schoolleiders en ondersteunend personeel.
Zij-instromers: een belangrijke doelgroep
Om nieuwe mensen enthousiast te maken voor een loopbaan in het onderwijs, sluiten we aan bij de landelijke campagne ‘Werken met de Toekomst’, gericht op zij-instromers. “Er zijn veel mogelijkheden in het onderwijs,” zegt Yvonne van Hoeckel, lerarenopleider bij de Wageningen Universiteit en projectleider van de Gelderse Onderwijsvallei, een partnerschap voor Samen Opleiden. “Sinds de aankondiging van de Onderwijsregio in oktober hebben we al ruim 15 gesprekken gevoerd, waarvan 8 kandidaten een zinvol vervolgtraject zijn gestart. Stuk voor stuk zij-instromers die nu in hun eigen regio aan de slag willen gaan in het onderwijs.”
Meer weten?
Ben jij op zoek naar betekenisvol werk met een goed salaris? Ontdek de kansen in het onderwijs op www.werkeninhetonderwijs.nl. Voor meer informatie over de Onderwijsregio Food Valley, bezoek www.onderwijsregiofoodvalley.nl of neem contact op via bureau@onderwijsregiofoodvalley.nl(Verwijst naar een e-mailadres).